Koło Naukowe Rynków Kapitałowych Hossa ProCapital to jedno z najbardziej znanych Kół Naukowych działających przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Dzięki swojej aktywności stało się rozpoznawalną marką, a byli członkowie Koła robią kariery w najważniejszych instytucjach finansowych w Polsce i na świecie.

Tym, co wyróżnia KNRK Hossa ProCapital spośród wszystkich kół naukowych jest permanentna działalność nawet w czasie bessy na rynku. Dla członków Koła rynki kapitałowe to pasja i wiedza, którą chcą rozwijać oraz propagować wśród studentów. Spotkania Koła mają charakter otwarty, dlatego cotygodniowo gości na nich wielu wolnych słuchaczy. Hossa ProCapital działa już od 20 lat, co roku organizując wiele projektów, takich jak: „Akademia Analizy Technicznej”, „Rynki Finansowe Jutra” czy „Dzień Inwestora Giełdowego”.

Trochę historii

Koło Naukowe Hossa ProCapital zostało założone w 1997 r. Pomysłodawcą był student Akademii Ekonomicznej Andrzej Skraba. Podzielił się on swoją wizją z przyjaciółmi i tak podjęli oni kroki w celu urzeczywistnienia znakomitego pomysłu. W gronie założycieli Koła znaleźli się: Andrzej Skraba, Dariusz Koczar, Marta Staroń, Paweł Szewczyk, Agata Kulas, Kamil Jellonek, Jarosław Orliński. Sama debata nad nazwą okazała się interesująca – jedni głosowali za „Hossą” a inni za „ProCapital”, z racji tego, że było tyle samo głosów za jak i przeciw, koło uzyskało swa dwuczłonową nazwę – Hossa ProCapital. I tak oficjalnie rozpoczęło swoją działalność.

Początkowym celem spotkań była wymiana wiedzy, nauka, a także dyskusja na temat rynków kapitałowych. Spotkania podobnie jak obecnie miały charakter otwarty i skupiały sporą rzeszę studentów zainteresowanych rynkami kapitałowymi. Pozwalały one na dyskusję na temat obecnej sytuacji na rynku. Można śmiało powiedzieć, że Hossa ProCapital stała się zalążkiem do rozwoju działalności studentów w ramach kół naukowych. To właśnie rozwój Hossy zapoczątkował narodziny pozostałych kół na uczelni, gdyż dotychczas bardziej popularne były organizacje studenckie.