W dniu 29.03.2017 roku KNKR Hossa ProCapital miało przyjemność już kolejny rok z rzędu organizować „Dzień Inwestora Giełdowego”. W programie znalazły się trzy bardzo ciekawe prelekcje oraz czas by porozmawiać z prelegentami, a całość dopełniła fantastyczna frekwencja, sala 4W przez całe wydarzenie była wypełniona po brzegi słuchaczami.

Wydarzenie rozpoczął 5 osobowy zespół z firmy BNY Mellon zajmujący się na co dzień funduszami typu hedge fund. Podczas wykładu dowiedzieć się można było między innymi: czym są i czym zajmują się takie fundusze oraz jakie są ich strategie inwestowania, omówiono instrumenty takie jak SWAP, CDS czy MBS. Na koniec Nasi goście poruszyli bardzo ważną kwestię tego czy hedging w ogóle działa i jaką rolę faktycznie odegrał w kryzysie w 2008 roku.

Druga prezentacja była prowadzona przez Pana Szymona Krajewskiego z funduszu PreValue Cooperative Owners. Opowiedział on nam o inwestowaniu w diamenty, między innymi o tym jak działa wycena metodą 4C oraz wycena poprzez Rapaport oraz jak sprawdza się czystość kamienia. Na koniec Pan Krajewski wytłumaczył dlaczego diamenty od stu lat nieprzerwanie rosną na wartości, czemu według niego są odporne na kryzysy oraz pozwolił nam obejrzeć kilka egzemplarzy diamentów inwestycyjnych z jego walizki.

Konferencję zakończyła Pani Anita Depka-Prądzyńska z Immobile S.A. prelekcją o istotności dobrze prowadzonych relacji z inwestorami. Przedstawiła ona przeszłość relacji inwestorskich na rynkach, zwróciła Naszą uwagę na różne nowoczesne formy dzielenia się informacją, ich wpływ na powodzenie spółki oraz opowiedziała o tym jaki przepis na RI ma Immobile. Po czym poparła swoje tezy obliczeniami przeprowadzonymi przez jej firmę, które pokazały jasno, że dobre relacje z akcjonariuszami podnoszą wartość spółek na giełdzie.

Na koniec KNKR HossaProCapital chciałoby złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Naszego wydarzenia, zaangażowanym członkom, wszystkim którzy przyszli wysłuchać wykładów, a w szczególności prelegentom, za poświęcenie Nam swojego cennego czasu. Zapraszamy wszystkich na kolejne wydarzenia organizowane przez Nasze Koło w tym semestrze postaramy się, aby były one równie udane.

Dodaj komentarz