Aktualności

Aktualności
Otwarte spotkanie KNRK Hossa ProCapital z wykładem ,,Meandry IPO”

Otwarte spotkanie KNRK Hossa ProCapital z wykładem ,,Meandry IPO”

Aktualności
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda działalność naszego koła naukowego? Będziesz miał okazję przekonać sie o tym już niedługo, biorąc udział w cotygodniowym spotkaniu otwartym, podczas którego dyskutujemy m. in. o ostatnich wydarzeniach gospodarczych i zgłebiamy wiedzę z zakresu finansów i inwestycji. W tym tygodniu naszym gościem specjalnym będzie doktor nauk ekonomicznych Kamil Gemra , adiunkt w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej oraz członek rad nadzorczych w Movie Games S.A. i Pixel Crow S.A. Tematem przewodnim prelekcji będą Meandry IPO. Nie wiesz czym jest IPO ? W skrócie jest to dokonywana po raz pierwszy oferta publiczna dotycząca określonych papierów wartościowych. Jednym z najistotniejszych elementów pierwszej oferty publicznej jest przygotowanie prospektu emisyjnego i postępowanie przed instytucją nadzorującą dopuszczenie do obrotu giełdowego. . Mogą być też emisje prywatne, a to nie…
Read More
Otwarte spotkanie środowe

Otwarte spotkanie środowe

Aktualności
CZEŚĆ  Czy zastanawiało cię kiedyś, jak to jest być częścią niesamowitej organizacji studenckiej?  Już wkrótce możesz się o tym przekonać! W Kole Naukowym Hossa ProCapital organizujemy spotkania otwarte, na których każdy, nie tylko może, ale i musi się pojawić. Jest to świetna okazja, żeby przekonać się, czy chcesz zostać jednym z nas  i rozwiać swoje zainteresowania w kierunku rynków kapitałowych . Przebieg takiego spotkania to przedstawienie przez Nas najważniejszych wydarzeń ekonomicznych i społecznych, które w znaczącym stopniu wpływają na gospodarkę. Następnie każdy może swobodnie się wypowiadać oraz zadawać pytania. Tematem najbliższego spotkania będzie rynek kryptowalut , w tym między innymi duży spadek notowań Bitcoina . Spotkanie odbędzie się  19.05 (środa) o godzinie  19:00. Dołącz do nas na Teams poprzez kod: zp4kc3j Lub poprzez link: https://teams.microsoft.com/.../19.../conversations... Czekamy właśnie na Ciebie! 
Read More
Konferencja ,,Rynki Finansowe Jutra”

Konferencja ,,Rynki Finansowe Jutra”

Aktualności
Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję konferencji Rynki Finansowe Jutra organizowaną przez KNRK Hossa ProCapital W tym roku skupimy się na niezwykle ciekawych i bieżących tematach, jakimi są Kryptowaluty oraz sztuczna inteligencja na rynkach finansowych. Będziemy również dyskutować o tym, kto jest aktualnie Liderem Nowej Dekady.  Prelegentami zbliżającej się konferencji będą znane osoby z szeroko pojętego środowiska finansów, których wykłady z pewnością będą wartościowe i okażą się solidną dawką wiedzy. Konferencja odbędzie się na platformie MS Teams Zapraszamy do dołączenia do kanału za pośrednictwem poniższego kodu > > 03jumk0 < <  Data konferencji: 16.04.2021  Harmonogram spotkań: 10:00- Blockchain, Ethereum, ryzyko związane z inwestycją w kryptowaluty. Prelegencji: prof. Tomasz Słoński i dr Aleksander Mercik 12:00- Panel dyskusyjny ,,Liderzy nowej dekady” Prowadzący: Krzysztof Kolany Prelegenci: prof. Krzysztof Jajuga i dr Emil Łobodziński (CFA), Miłosz…
Read More
1. miejsce w klasyfikacji grupowej!

1. miejsce w klasyfikacji grupowej!

Aktualności
Pragniemy poinformować, iż III edycja międzynarodowego konkursu „International BITCOIN Trading Competition” organizowanego przez firmę Star Beta dobiegła końca.  Poziom obecnej edycji rozgrywany był na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy laureaci zajmujący miejsca od 1- 5 osiągnęli ponad 100% zysku w ciągu tygodnia!  Pomimo, iż żaden student z Polski w fazie finałowej nie znalazł się na podium, warto wspomnieć o tym, że w klasyfikacji grupowej Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, reprezentowany głównie przez członków naszego koła KNRK Hossa ProCapital uplasował się na 1 miejscu!  LINK do oficjalnej strony konkursu: https://www.starbeta.com.au/uni-comp/... Serdecznie gratulujemy wszystkim osobom biorącym udział w konkursie i zapraszamy na kolejne edycje!
Read More
International Bitcoin Trading Competition by STAR BETA

International Bitcoin Trading Competition by STAR BETA

Aktualności
International Bitcoin Trading Competition by STAR BETA Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nawiązaliśmy współpracę z międzynarodową firmą prop-tradingową StarBeta , zajmującą się handlem na instrumentach finansowych w wielu klasach aktywów takich jak kontrakty terminowe (futures), akcje, obligacje, surowce, waluty oraz kryptowaluty. (https://www.starbeta.com.pl/) Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszego FanPaga i udział w organizowanych wspólnie konkursach i wydarzeniach!
Read More
Excel in a nutshell. Tools used in Investment Banking.

Excel in a nutshell. Tools used in Investment Banking.

Aktualności
(English below) Serdecznie zapraszamy na warsztaty MS Excela organizowane we współpracy z międzynarodową firmą Credit Suisse. Czy chcesz zobaczyć, jak MS Excel jest wykorzystywany do wykonywania codziennych czynności, poznać wskazówki i sztuczki, które zwiększają efektywność pracy z Excelem? Podczas spotkania on-line skupimy się na rzeczywistych scenariuszach i projektach, które wymagają użycia MS Excel. Będziesz miał wyjątkową okazję, aby dowiedzieć się od analityków bankowości inwestycyjnej o przydatnych technikach pracy i funkcjach, które pozwalają na efektywne przetwarzanie danych. link: https://tinyurl.com/y5lsb8j8 English: Are you interested which Excel functionalities are most useful from an Investment Banking analysts perspective? Do you want to see how MS excel is utilized to perform their daily routines and learn tips and tricks that make work with Excel more effective? During this on-line session we will focus on real life…
Read More
Święta już coraz bliżej ❄☃️

Święta już coraz bliżej ❄☃️

Aktualności
Święta już coraz bliżej ! Z tej okazji koło naukowe Hossa ProCapital chciałoby życzyć wszystkim studentom samych sukcesów związanych z inwestowaniem w nadchodzącym nowym roku. Niech nowy rok oznacza dla nas kolejną kartę, którą będziemy mogli zapisać nowymi doświadczeniami i wyzwaniami. Wszystkiego najlepszego w nowym, 2021 roku!
Read More
Konferencja WallStreet 24 Online

Konferencja WallStreet 24 Online

Aktualności
Serdecznie zapraszamy na najważniejsze spotkanie inwestorów giełdowych w Polsce - #WallStreet24! termin: 25-27 listopada zobacz program: www.wallstreet.org.pl Tegoroczna edycja konferencji WallStreet, największego spotkania inwestorów indywidualnych w Polsce – wyjątkowo – odbędzie się tylko w wersji online. To niepowtarzalna okazja aby wziąć w niej udział wirtualnie, w Twoim domu!
Read More